» » » تخفیف ۵۰ درصدی برای شهروندانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌آیند
{poster_avatar}

تخفیف ۵۰ درصدی برای شهروندانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌آیند

تخفیف ۵۰ درصدی برای شهروندانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌آیند

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری با موضوع امضای تفاهم نامه بین موسسه خانه کتاب به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت قطارهای مسافربری رجا بعد از ظهر امروز سه شنبه هفتم اردیبهشت با حضور مجید غلامی جلیسه مدیرعامل خانه کتاب و رامیز قلی‌نژاد مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت قطارهای مسافربری رجاء در محل سابق اهل قلم در تهران برگزار شد.

مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل موسسه خانه کتاب در این نشست با اشاره به همکاری مثبتی که از سال گذشته میان معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و خانه کتاب با شرکت قطارهای رجا شکل گرفته است، گفت: در نمایشگاه قبلی کتاب تهران توافقی صورت گرفت که با همکاری دو طرف قطارهای رجا به کتابخانه مجهز شوند که این موضوع در هفته کتاب امسال محقق شد.

وی افزود: اکنون در ادامه این راه همکاری، با مشارکت رجاء تخفیف ۵۰ درصدی برای علاقه مندانی که با استفاده از قطارهای این شرکت برای بازدید از نمایشگاه کتاب تهران به این نمایشگاه می آیند، در نظر گرفته شده است. این اتفاق باعث می شود که برخی از دغدغه های اهالی قلم در زمینه دسترسی به کتاب کاهش یابد و ما امیدواریم خروجی این همکاری به یک بسته حمایتی مناسب برای بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب باشد.

رامین قلی نژاد مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت قطارهای مسافربری رجاء در سخنانی با بیان اینکه ما حدود یک سال است که در همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با کتاب هم‌قطار شده ایم، گفت: در هفته کتاب سال گذشته (آبان ماه) حدود ۵۰ درصد واگن های قطار رجا به کتابخانه های سیار مجهز شد و مسافران می توانستند کتاب های تعبیه شده در واگن های قطار استفاده کنند.

وی با اشاره به تیزرهای تبلیغاتی که شرکت یاد شده برای مطالعه کتاب در سفرهای شهروندان طراحی کرده است، توضیح داد:تفاهم‌نامه‌ای که امسال با معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد منعقد کرده ایم، بر این اساس است که کسانی که مسافران قطارهای رجاء بتوانند معادل ۵۰ درصد بهای بلیتشان را تخفیف بگیرند تا نسبت به خرید کتاب از نمایشگاه بر این اعتبار، اقدام کنند. نیمی از این تخفیف (۲۵ درصد) توسط رجا و نیمی دیگر (۲۵ درصد) توسط معاونت فرهنگی وزارت ارشاد تامین می شود.

قلی نژاد از استقرار یک ایستگاه قطار در شهر آفتاب محل برگزاری نمایشگاه کتاب برای ارائه خدمات مربوطه به شهروندان خبر داد و گفت: با نرم افزار و سامانه ای که در همین راستا طراحی شده است، شهروندان می توانند با ارائه بلیت یا کارت ملی خود، حواله ای را که امکان استفاده از ۵۰ درصد مبلغ بلیت را جهت خرید کتاب از نمایشگاه به آنها می دهد، دریافت کنند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت قطارهای مسافربری رجاء تاکید کرد: تسهیلات یاد شده تنها در صورت ارائه لاشه بلیت رفت و برگشت شهروندان، به آنها تعلق می گیرد و الزاما هم می بایست برای دریافت حواله به محل دریافت نمایشگاه کتاب مراجعه کنند.

وی پیش‌بینی کرد استقبال خوبی از این تسهیلات صورت بگیرد، کمااینکه بلافاصله پس از اعلام خبر اولیه مربوط به ارائه این تسهیلات، تماس های مکرری از طرق مختلف و همچنین افراد برای اطلاع از نحوه بهره مندی از این تسهیلات، با قطارهای رجا گرفته شده است.

همچنین مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل خانه کتاب در پاسخ به سوال خبرنگار مهر ضمن تاکید بر اینکه تفاهم نامه یاد شده مختص نمایشگاه امسال کتاب تهران است، در مورد احتمال عقد تفاهم نامه های مشابه با تعاونی های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و... برای افزایش جمعیت بازدیدکننده از نمایشگاه کتاب گفت: تفاهم نامه امروز در واقع یک فتح باب برای همین راه است و ما امیدواریم پس از استقبال مناسبی که از این طرح به عمل خواهد آمد و دریافت فیدبک های مناسب، مذاکرات را با شرکت های دیگر آغاز کنیم.

جلیسه همچنین غرفه اختصاص یافته برای ارائه خدمات مربوطه به شهروندان را، دارای فضایی مناسب عنوان کرد و توضیح داد: ما نگران ازدحام جمعیت برای دریافت این تسهیلات نیستیم و سامانه مربوطه هم طوری طراحی شده است که در کسری از ثانیه، خدمات مربوطه به مخاطبان ارائه شود.

همچنین رامیز قلی‌نژاد با تاکید بر اینکه در راستای حمایت هر چه بیشتر از علاقه مندان به کتابخوانی، سامانه مربوطه طوری طراحی شده است که مبلغ بلیت رفت و برگشت مراجعه کنندگان را با نصف شدن آن به سمت عدد بزرگتر، گرد می کند، گفت: خوشبختانه قطار از ایمن ترین وسائل سفر در ایران به شمار می رود و این در حالی است که ما در سال بیش از ۲۰ هزار کشته در جاده ها داریم از این جهت استفاده از قطار با خدمات یاد شده، می تواند در ارتقاء فرهنگ کتابخوانی هم موثر باشد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت قطارهای مسافربری رجاء در پایان و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد احتمال ارائه تخفیف های مشابه به محموله های کتاب خریداری شده از سوی مردم و انتقال آنها به شهرستان های محل سکونتشان گفت: در یکی از مواد این تفاهم نامه برای بارهای کتاب و استفاده از واگن های توشه برای انتقال این محموله ها، پیش بینی های لازم صورت گرفته، اما در عین حال بر این مسئله تاکید شده که محموله‌های یاد شده باید حتما کتاب باشد و نه چیزی به غیر از آن و این مسئله هم باید توسط شرکت رجا احراز شود.

توسط: lojanak | در تاریخ: (7-02-1395, 18:52)
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

dev-iconبرترین ها
vote-iconآخرین کاربران
vote-iconآمار سایت
+0  
مطالب: 858
+0  
نظرات: 2853
+0  
کاربران: 233

مدیران کل: 1
مدیران سایت: 1
اعضای ویژه: 4
انتظار تایید: 1
کاربران: 225

آمار کاربران:
امروز: 0
دیروز: 0
این هفته: 0
این ماه: 0

مجموع آنلاین ها : 3
0   1   2
crawl Bot
vote-iconشماره پیامک سایت

شماره پیامک سایت
2220 6000 20 5000
تبلیغات