» » » افزایش 50 درصدی یارانه‌های کتاب در نمایشگاه 29
{poster_avatar}

افزایش 50 درصدی یارانه‌های کتاب در نمایشگاه 29

 

 

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش 50 درصدی یارانه‌های خرید کتاب در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: امسال برای نخستین‌بار یارانه خرید کتاب به دانش‌آموزان تعلق خواهد گرفت.

 

به گزارش ایسنا، همایون امیرزاده اظهار کرد: در بحث سیاست‌های یارانه‌ای که هر سال در نمایشگاه کتاب تهران اجرا می‌شود امسال اجرای سیاست تجمیع یارانه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و نظر به هماهنگی‌ها و اقدامات لازم در جذب منابع، در بیست و نهمین دوره از نمایشگاه کتاب تهران میزان منابع یارانه به منظور حمایت از اقشار گوناگون برای خرید کتاب 50 درصد افزایش خواهد داشت.

 

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه یارانه خرید کتاب به دانش‌آموزان را یکی از بخش‌های جدید در این دوره از نمایشگاه کتاب دانست و بیان کرد: برای نخستین‌بار یارانه خرید کتاب به دانش‌آموزان تعلق خواهد گرفت. همچنین پیش‌بینی شده تا سقف ارائه یارانه‌ها به دانشجویان تا سقف 50 درصد افزایش داشته باشد.

 

امیرزاده توضیح داد: در بن‌های خرید کتاب اختصاص‌یافته به دانشجویان، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 40 درصد و دانشجو 60 درصد از مبلغ را پرداخت خواهند کرد.

 

وی افزود: همچنین برای اولین بار در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب به اشخاص حقیقی و حقوقی یارانه خرید کتاب تعلق خواهد گرفت و استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، طلاب درس خارج و دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز می‌توانند از تسهیلات ارائه‌شده در این بخش استفاده کنند.

امیرزاده در ادامه از طرح حمایت از کتابخانه‌های تخصصی غیردولتی خبر داد و گفت: طرح دیگری نیز در دستور کار قرار دارد که به تجهیز کتابخانه‌های تخصصی غیردولتی می‌پردازد. جزئیات این طرح نیز در دست بررسی است و به زودی طرح نهایی به شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه ارسال می‌شود.

 

وی افزود: امیدواریم با ارائه این تسهیلات از طریق ارائه یارانه‌های خرید کتاب فرصتی را برای اقشار مختلف به منظور حضور در نمایشگاه و خرید کتاب ایجاد کنیم. البته پس از تصویب این طرح‌ها در شورای سیاست‌گذرای، زمان و شرایط ثبت نام اعلام خواهد شد.

 

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه‌روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

توسط: lojanak | در تاریخ: (16-01-1395, 19:16)
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

dev-iconبرترین ها
vote-iconآخرین کاربران
vote-iconآمار سایت
+0  
مطالب: 858
+0  
نظرات: 2853
+0  
کاربران: 233

مدیران کل: 1
مدیران سایت: 1
اعضای ویژه: 4
انتظار تایید: 1
کاربران: 225

آمار کاربران:
امروز: 0
دیروز: 0
این هفته: 0
این ماه: 0

مجموع آنلاین ها : 2
0   1   1
crawl Bot
vote-iconشماره پیامک سایت

شماره پیامک سایت
2220 6000 20 5000
تبلیغات